Czyszczenie zębów u dentysty

Czy wiedzą Państwo, że powinno się profesjonalnie czyścić zęby co 6 miesięcy w gabinecie stomatologicznym?

Wrogiem wszystkich zębów i dziąseł jest płytka bakteryjna, czyli lepka powłoka, która zamienia się w kamień nazębny, a kamień ten może doprowadzić nawet do utraty zębów. Czyszczenie zębów wykonywane jest metodą ręczną za pomocą kiret lub metodą mechaniczną przy użyciu ultradźwięków i piaskarki.

W większości przypadków zabieg usuwania kamienia jest wykonywany bez znieczulenia. Wyjątkiem od tej reguły jest usuwanie dużych ilości złogów, gdzie szyjki zębów są bardzo odsłonięte i w takim przypadku pacjent jest znieczulany miejscowo. Prawidłowo wykonany zabieg może trwać nawet półtorej godziny.

Po zakończonym zabiegu, oczyszczone zęby zabezpieczane są preparatem fluorowym.

Regularne usuwanie z powierzchni zębów złogów kamienia pozwala uniknąć szeregu poważniejszych problemów zdrowotnych. Mając to na względzie, najlepiej nie zapominać o cyklicznych przeglądach.

Profesjonalne czyszczenie zębów Kraków

Procedura oczyszczania uzębienia ze zgromadzonego na nim kamienia bywa nieprzyjemna, ale zmniejsza ryzyko późniejszych zabiegów takich jak np. kiretaż. Minimalizuje bądź redukuje zagrożenie związane z zapaleniem dziąseł czy paradontozą.

Po likwidacji kamienia zęby prezentują się o wiele korzystniej. Prócz tego znika nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, towarzyszący skamieniałej płytce bakteryjnej. Zniwelowanie tego problemu ma niebagatelny wpływ nie tylko na stan oraz zdrowie uzębienia, lecz również na samopoczucie danej osoby. To jedna z licznych zalet procedury.

Zabiegi higienizacyjne w Krakowie

Pacjentom chcącym skorzystać z usługi takiej jak czyszczenie zębów Kraków ma dużo do zaoferowania. W mieście znajduje się nasza klinika, gdzie zajmujemy się usuwaniem złogów z uzębienia.

Nasza oferta