DSD i inne

Odkryj swój potencjał estetyczny dzięki Digital Smile Design

Zestrojenie nowego estetycznego uśmiechu z twarzą i mimiką pacjenta stanowią nie lada wyzwanie . Wielokrotnie korekta kształtu i koloru zębów nie przynosi spodziewanego efektu wow !. Brak harmonii , zaburzenie symetrii jest odbierane jako coś niepokojącego.

Digital Smile Design jest to idea i filozofia pracy gdzie planowanie leczenia rozpoczynamy od estetyki. Dzięki rozbudowanej cyfrowej analizie twarzy wykonywanej na podstawie protokołu foto-video odkrywamy tzw.potencjał estetyczny pacjenta.

DSD włącza pacjenta w proces projektowania , pozwala zrozumieć zakres proponowanych prac oraz pokazuje czy i w jaki sposób oczekiwania pacjenta mogą zostać spełnione.

Przed wykonaniem ostatecznej pracy estetycznej wykonywani jest próbna praca co eliminuje wiele niewiadomych i ułatwia podejmowanie decyzji.

Mikroskopy stomatologiczne

 

Każdy gabinet w Centrum Stomatologii Mikroskopowej i Implantologii wyposażony jest w mikroskop stomatologiczny. Duże powiększenie pola operacyjnego to duża precyzja zabiegu co przekłada się na m.in. na estetykę i trwałość. Wprowadzenie mikroskopów do stomatologii to jeden z kamieni milowych.

Tomografia

Tomograf komputerowy -najnowocześniejsza diagnostyka radiologiczna 2D i 3D. Nie ma nowoczesnej stomatologii i implantologii bez diagnostyki 3D.

Cyfrowa Radiologia

 

Cyfrowy rentgen eliminuje konieczność stosowania klasycznej kliszy, co w praktyce znaczy, że w miejsce jednego zdjęcia można wykonywać 5 (5-krotnie mniejsza dawka promieniowania).

Komputerowe znieczulenie

 

Mikrokomputer służący do znieczulania. Jeszcze nigdy znieczulanie nie było tak komfortowe i tak skuteczne.

Mikromotory endodontyczne

 

Specjalistyczne mikromotory renomowanej niemieckiej firmy VDW umożliwia pełne wykorzystanie możliwości jakie dają narzędzia NITI. Maksymalna precyzja i bezpieczeństwo przy jednoczesnym skróceniu czasu leczenia kanałowego.

Elektroniczny pomiar długości kanałów

 

Endometry to stosowane podczas leczenia przewodowego mikrokomputery służące do pomiaru długości kanału korzeniowego (VDW).

Termoplastyczne wypełnianie kanałów

 

Posiadamy urządzenia służące do najszczelniejszego  wypełniania systemu kanałów korzeniowych płynną gutaperką.

 Laser

 

Kamery
Wewnątrzustne

+ Monitory LCD

Laser biostymulacyjny – miękki laser o szerokim zastosowaniu. Często używany po zabiegach chirurgicznych, przyspiesza gojenie.

 

Umożliwiają wizualizację (zdjęcia) Twoich zębów abyś sam przekonał się o istniejących problemach, a także daje możliwość zaprezentowania kolejnych etapów zabiegu i końcowego efektu leczenia.