Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to szereg zabiegów wykonywanych w celu utrzymania dbałości i estetycznego wyglądu zębów. Dzięki metodom stomatologii stosowanym w naszym Centrum Stomatologii Mikroskopowej i Implantologii Kaleta Dentystyka zapewniamy naszym pacjentom utrzymanie naturalnych, zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Jednocześnie kładziemy duży nacisk na  profilaktykę – zalecamy i przypominamy pacjentom o  kontrolowaniu stanu uzębienia co najmniej raz na 6 miesięcy. Wykrycie m.in. próchnicy w początkowym stadium jest bardzo istotne.

Najczęściej pojawiającym się problem jest próchnica, która nieleczona stwarza ryzyko poważnych powikłań, a nawet usunięcia zainfekowanego zęba. Próchnica tworzy się w wyniku działania licznych bakterii – głównie paciorkowców, które towarzyszą nagromadzonej płytce nazębnej. Próchnica rozwija się z plamy próchnicowej, którą we wczesnej fazie  leczymy za pomocą preparatów odbudowujących zawierających fluor. Wraz z pogłębiającą się zmianą następuje uszkodzenie zębiny, które wymaga preparacji i estetycznej rekonstrukcji zęba materiałami kompozytowymi. W Kaleta Dentystyka stosujemy nowoczesne, skuteczne i mało inwazyjne metody leczenia gwarantujące naszym pacjentom zadowolenie z oferowanych przez nas usług. Preparacja ubytków najczęściej odbywa się pod dużym powiększeniem co umożliwia precyzyjne i oszczędne preparowanie ubytków. W leczeniu próchnicy stosujemy wysokiej klasy, trwałe, pełnokompozytowe wypełnienia światłoutwardzalne. Dzięki szerokiej gamie kolorów wypełnień zapewniamy estetyczny wygląd leczonego zęba, zbliżony do jego naturalnego wyglądu.

W przypadku dużych ubytków w zębach bocznych (przedtrzonowe, trzonowe) proponujemy wykonanie wkładów, nakładów (inlay/onlay/overlay). Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest dokładne rekonstruowanie kształtu anatomicznego zęba przy zachowaniu jego naturalnego wyglądu, a także zapewnieniu jego trwałości, elastyczności i odporności na ścieranie (ochrona przed ścieraniem siekaczy u osób cierpiących na bruksizm).
Z kolei do uzupełnień w odcinkach estetycznych w naszym gabinecie stomatologicznym wykorzystywany jest system Enanel Plus Hri, stosowany w celu odtworzenia  naturalnych kolorów zębów. Przy zastosowaniu tej metody estetyka łączy się z bardzo dużą wytrzymałością w czasie, a przejście uzupełnienia w ząb jest niezauważalne, materiał nie szarzeje i nie ulega przebarwieniom.

Centrum Stomatologii Mikroskopowej i Implantologii Kaleta Dentystyka znajdujący się w Krakowie, Czyżyny os. Dywizjonu 303 oferuje Państwu przeprowadzenie wszystkich zabiegów zapobiegających i leczących próchnicę przy zastosowaniu bezpiecznego i skutecznego znieczulenia, dzięki czemu leczenie w naszej klinice stomatologicznej przebiega zupełnie bezboleśnie.

 

Przykład stomatologia zachowawcza krakow

Przykład: przed i po